ŽIRNIS – tai viena iš daržovių rūšių, kuri yra mėgiama tiek vaikų, tiek namų šeimininkių, tiek sodininkų. Šis augalas yra vienmetis 30-150 cm aukščio, kilęs iš Rytų Afganistano ir Šiaurės Indijos. Viduramžiais ant karalių stalo privalėjo būti žirnių ar žirnių sriubos. Šį maisto produktą gerbė ir Indijoje bei Tibete. Dabar jie auginami daržuose, sėjami laukuose kaip maistinis ir pašarinis augalas. Ar žinojai, kad žirnių valgymo rekordas priklauso anglei Jenet Haris, kuri lazdelėmis vieną po kito suvalgė 7175 žirnelius.

ĮDOMU: Žirnis kažkada buvo svarbus genetinių tyrimų objektas, iš jo atrasti Mendelio dėsniai.

RECEPTAS: Žirneliai, vištiena ir makaronai su Pesto padažu

MUMS REIKĖS:
- 250g žirnelių

- 300g makaronų (tiktų spiraliniai)
- 400g vištienos krūtinėlės (supjaustyta smulkiais gabaliukais)
- 1 valgomasis šauktas alyvuogių aliejaus
- 3 valgomieji šaukštai žaliojo Pesto padažo
- 2 valgomieji šauktai Čederio sūrio

GAMINIMAS:  Išvirkite makaronuos sekdami instrukciją ant pakuotės. Kai makaronai bus beveik išvirę įdėkite žirnelius ir virkite dar minutę. Kol makaronai verda, į įkaitintą keptuvę įpilkite aliejaus, įdėkite vištienos ir kepdami maišykite. Kepkite kol vištiena įgaus švelniai rudą atspalvį ir bus pilnai iškepusi. Įdėkite Pesto padažo ir kepkite dar minutę. Įdėkite vištienos mišinį į makaronus su žirneliais. Apibarstykite tarkuotu sūriu ir valgykite. Papuoškite patiekalą savo išaugintais žirneliais.

KAIP UŽAUGINTI:
1. Nukirpkite pakuotės viršų pažymėtose vietose.
2. Išimkite sėklų maišelį.
3. Paruoštame dirvožemyje padarykite 1 cm gylio duobutę, įberkite sėklas ir ant viršaus užpilkite žemes, kad sėklos visiškai pasislėptų.
4. Palaistykite augalą vandeniu, kad dirvožemis būtų drėgnas, labai svarbu NEPERLAISTYTI, nes sėklos gali neišdygti.
5. Padėkite maišelį šiltoje ir šviesioje vietoje (pavyzdžiui ant palangės). Pamatysite, jog sėklos pradeda dygti per 14-21 dienų. Stenkitės visą laiką išlaikyti dirvožemį drėgną – augnimas yra troškinantis darbas!
6. Praretinkite augalą, kai jis pasieks 2,5 cm aukštį. Būkite atsargūs ir nepažeiskite augalo. Mes rekomenduojame palikti 2 daigus pakuotėje.
7. Išrautus augalus persodinkite į kitą indą ar vazoną. Užaugusios paprikos būna žalios spalvos, bet ilgiau nokinant įgauna raudoną spalvą. Kai paprikos užaugs ir subręs galėsite nuimti savo pirmąjį derlių. Pasirūpinkite suaugusio pagalba auginat pirmąjį savo augalą.

Negaminkite patiekalo be tėvų ar suaugusiųjų priežiūros!
Tinka vaikams nuo 5 metų.

Žirneliai

  • Categories →
  • Mano pirmasis augalas
 
Back to top