POMIDORAS – Vienametis 40-150cm aukščio augalas. Kilę iš Pietų Amerikos, Andų aukštikalnės. Actekai juos vadino tomat – „išsipūtusiais vaisiais“. Lietuvoje daugiausiai auginamas šiltnamiuose. Nors biologine prasme pomidorai yra vaisiai. Pomidorų vaisiai naudojami garnyrams, salotoms, mišrainėms, konservuojami, iš jų gaminamas pomidorų padažas, kečiupas.

ĮDOMU: Pats populiariausias vaisius pasaulyje – pomidoras 

RECEPTAS: Keptas sumuštinis su pomidorais ir sūriu

MUMS REIKĖS:
- Sviestas
- 2 riekės baltos arba juodos duonos
- 1 mažą pomidorą (supjaustykite į 4 griežinėlius)
- 4 ploni griežinėliai Čederio sūrio.

GAMINIMAS:
Užtepkite sviesto ant abiejų duonos riekelių. Ištirpinkite gabalėlį sviesto įkaitusioje keptuvėje. Kol tirpsta sviestas paruoškite sumuštinius, įsitikinkite, kad riekės būtų padėtos svietu į išorę. Uždėkite pomidoro griežinėlius ir sūrį. Dabar suvoškite (suglauskite) abi riekeles. Naudojantis mentele įdėkite sumuštinį į keptuvę. Kai sūris pradės tirpti sumuštinį apverskite. Kai sumuštinis apskrus iš abiejų pusių, išjungite ugnį ir patraukite keptuvę. Atvėsus maistui, mėgaukitės! Patiekite su pomidorų salotomis.

KAIP UŽAUGINTI: 
1. Nukirpkite pakuotės viršų pažymėtose vietose.
2. Išimkite sėklų maišelį.
3. Sėklas sėkite negiliai.
4. Palaistykite augalą vandeniu, kad dirvožemis būtų drėgnas, labai svarbu NEPERLAISTYTI, nes sėklos gali neišdygti.
5. Padėkite maišelį šiltoje ir šviesioje vietoje (pavyzdžiui ant palangės). Pamatysite, jog sėklos pradeda dygti per 21-28 dienų. Stenkitės visą laiką išlaikyti dirvožemį drėgną!
6. Praretinkite augalą, kai jis pasieks 5 cm aukštį. Būkite atsargūs ir nepažeiskite augalo. Mes rekomenduojame palikti 1 augalą pakuotėje.
7. Išrautus augalus persodinkite į kitą indą ar vazoną. Nuimkite derlių, kai vaisiai taps raudonos spalvos. Pasirūpinkite suaugusio pagalba auginant pirmąjį savo augalą.

Negaminkite patiekalo be tėvų ar suaugusiojo priežiūros!
Tinka vaikams nuo 5 metų.

Pomidoras

  • Categories →
  • Mano pirmasis augalas
 
Back to top